Miałeś wypadek? Odzyskaj odszkodowanie z naszą pomocą!

Zadzwoń do nas
739-088-388
a uzyskasz odszkodowanie
biuro@odzyskamyodszkodowanie.pl


Przyczynienie

Czym jest i jak wpływa na wysokość odszkodowania.

 

Poszkodowany otrzymując odszkodowanie z OC komunikacyjnego, może je dostać z pomniejszeniem o stopień przyczynienia. Dopuszczalne jest bowiem zmniejszenie odszkodowania, gdy ktoś przyczynił się do powstania szkody lub do zwiększenia jej rozmiaru. Zgodnie z tą normą poszkodowany, który przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody, musi liczyć się z odpowiednim zmniejszeniem odszkodowania. W zachowaniu osoby poszkodowanej muszą więc znajdować się pewne elementy, które pozostają w związku przyczynowym ze zdarzeniem wywołującym szkodę, przyczyniającym się do jej powiększenia lub zwiększenia. Najbardziej klasycznym przykładem przyczynienia jest spowodowanie zagrożenia własnego bezpieczeństwa w stanie nietrzeźwym. Przyczynienie zostanie przypisane pieszemu, który będąc nietrzeźwym wtargnie na jezdnię.

Odszkodowanie z przyczynieniem otrzyma także pasażer samochodu, który wspólnie z kierowcą pił alkohol, a następnie wsiadł do jego auta i towarzyszył mu w jeździe. Przyczynienie można również przypisać osobie zmarłej i wówczas rodzina osoby poszkodowanej otrzyma stosowne odszkodowanie pomniejszone o stopień przyczynienia się do powstania szkody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres e-mail
Imię i Nazwisko:
Telefon kontaktowy:
Rodzaj wypadku:

zaniżone odszkodowanie odszkodowania oc

Zadzwoń do nas 739-088-388  lub wyślij formularz

O nas

 

Możesz być pewny że Ci pomożemy!

Celem naszej działalności jest pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, które reprezentujemy w kontaktach z ubezpieczycielami odpowiedzialnymi za wypłatę odszkodowań.

   

Korzyści

 

szkoda oc Doświadczeni prawnicy
12 lat doświadczenia

zaniżone odszkodowanie Jasna przejrzysta umowa.
Brak ukrytych opłat

odszkodowania oc Wyższe odszkodowanie
Niż dochodzone samodzielnie

 

szkoda ocAdres: 80-175 Gdańsk
ul.Al.Gabrysiak 21

szkoda oc739-088-388